Therese Sollien forlater jobben som Aftenposten-kommentator

Aftenposten-profil går til Frp

Slutter i avisen på dagen. 

Publisert Sist oppdatert

Therese Sollien forlater Aftenposten ved nyttår for å begynne i jobben som presserådgiver for Fremskrittspartiets stortingsgruppe. Det skriver Dagens Næringsliv. 

Sollien har vært tilknyttet Aftenposten siden 2017, først som kommentator og senere som reporter i politikk- og samfunnsavdelingen.

Til Dagens Næringsliv sier Sollien at hun har hatt åtte lærerike og spennende år i Aftenposten med strålende kolleger og veldig morsomme arbeidsoppgaver. 

– Slik kunne det godt ha fortsatt, men da denne stillingsannonsen dukket opp, klarte jeg ikke la være å søke. Jeg gleder meg veldig til å bli en del av Frps presseteam.

For å unngå mulige rollekonflikter, er Sollien fritatt fra arbeidsplikt fram til 1. januar. Hun vil ikke lenger ha tilgang til redaksjonelle systemer, interne kommunikasjonskanaler eller e-postgrupper.

Har du tips til denne eller andre saker? Kontakt oss på: tips@medier24.no

Powered by Labrador CMS