Eksteriørbilde av Aller Media-bygget i Oslo.

Slår sammen Dagbladet, SOL og Kode24

De tre selskapene vil fortsette som før. 

Publisert Sist oppdatert

Saken oppdateres.

Kode24, Sol og Dagbladet slås sammen med Aller Media til ett selskap. Fusjonen skal frigi mer kraft og midler til den frie og uavhengige journalistikken. Det melder konsernet i en pressemelding. 

– Vi gjør denne endringen nå for å frigjøre tid, kraft og midler til det som virkelig betyr noe: å styrke den frie og uavhengige journalistikken, i tråd med den norske Redaktørplakaten, sier Michael Boye Aller, administrerende direktør i Aller Media Nordic. 

– Samtidig vil det skape de rette rammene for neste sjefredaktør i Dagbladet, med fokus på journalistikken, redaksjonen og leserne våre.

 Medier24 kunne mandag formiddag melde at det ble kalt inn til allmøte i Aller Media.

Kampanje omtalte allmøtet først.

Dagbladet, Sol og Kode24 er i dag i separate juridiske enheter. De tre selskapene fortsetter som før, og vil ha egne ansvarlige redaktører. Akkurat som Se og Hør og KK som allerede er organisert i Aller Media.

– Vi skal drive journalistikk vi er stolte av. Det betyr også at vi må drive virksomheten effektivt. Fusjonen vil ikke påvirke den unike identiteten og stemmen til de ulike redaksjonene, understreker han.

– Vi skal stå sterkere sammen, uten å miste det som gjør oss spesielle, nemlig det unike i Kode24, Sol, Dagbladet og i de menneskene og miljøene som hver dag bidrar til journalistikken, sier han.

Har du tips til denne eller andre saker? Kontakt oss på: tips@medier24.no

Powered by Labrador CMS