Eksteriørbilde av Aller Media-bygget i Oslo.

Aller Media investerer millioner i svensk tech-selskap

Kjøper seg inn i selskap som hjelper forfattere med oversetting.

Publisert Sist oppdatert

Aller Media Nordic har investert litt over 500.000 euro, tilsvarende 5,76 millioner norske kroner, for å sikre seg en minoritetspost i det svenske teknologiselskapet Aniara.

Det skriver konsernet i en pressemelding.

Selskapet bruker språkteknologi og kunstig intelligens til å oversette og distribuere bøker i flere format: e-bøker, lydbøker og print-on demand - på åtte språk.

Så langt har de lansert over 128 titler i 14 markeder, med over 50 signerte forfattere og yterrligere 50 på venteliste.

Allers investering skal brukes til å skalere teknologien og øke kapasiteten for flere forfattere.

– Aller Media har koblet historier med lesere siden 1873. I dag ser vi hvordan Aniara skaper en lignende revolusjon for forfattere. Ved å fjerne språkbarrierer åpner de dører til nye markeder og lesere over hele verden. Vi investerer i Aniara fordi vi mener at enhver god historie fortjener muligheten til å finne sitt publikum, uavhengig av språk, sier Michael Aller, CEO i Aller Media Nordic.

Har du tips til denne eller andre saker? Kontakt oss på: tips@medier24.no

Powered by Labrador CMS