Anders Eriksson, administrerende direktør i Bonnier News.

Rekordresultat for Bonnier News: Passerer 1,1 millioner +Allt-abonnenter

Endte fjoråret med inntekter på over ti milliarder svenske kroner. 

Publisert

Bonnier News endte fjoråret med et EBITDA-resultat på 1,4 milliarder svenske kroner, opp fra 1,2 milliarder året før, melder konsernet i en pressemelding. 

Konsernet hadde en EBITA (før avskrivninger) på rett over en milliard svenske kroner, som de skriver er det høyeste i konsernets historie. 

Inntektene økte med tre prosent, og endte på 10,9 milliarder svenske kroner. Inntektene fra digitale abonnenter økte med 14 prosent, drevet både av økning i antall abonnenter, og prisøkning.

Konsernet skriver at 1,1 millioner abonnenter nå har tilgang på +Allt. Tallet inkluderer også papiravisabonnenter. 

– I løpet av året har vi tatt viktige skritt i transformasjonen vår og ser fortsatt vekst i inntektene våre. Det faktum at over 60 prosent av disse nå er digitale, med en klart høyere lønnsomhet enn trykte medier, er et styrkebevis og bekrefter retningen i strategien vår, sier Anders Eriksson, administrerende direktør i Bonnier News.

Bonnier News Local, hvor norske Amedia er deleier, endte med et EBITDA-resultat på 261 millioner svenske kroner, en kraftig økning fra 75 millioner kroner året før.

Har du tips til denne eller andre saker? Kontakt oss på: tips@medier24.no

Powered by Labrador CMS