Magne Storedal.

Magne Storedal trer inn som redaktør i ny avis

Magne Storedal er konstituert som ansvarlig redaktør og daglig leder i Lyngdals Avis.

Publisert Sist oppdatert

Han kommer fra Lofot-Tidende, der han har hatt en tilsvarende rolle, skriver Amedia i en pressemelding.

– Det er inspirerende, gøy og fremfor alt lærerikt å bli kjent med nye områder og redaksjoner. Jeg gleder meg til å bli kjent med Lyngdal og nye og flinke kolleger, sier Storedal.

Storedal har tidligere vært ansvarlig redaktør i Romerikes Blad og i Avisa Oslo. De siste årene har han ledet Avisa Hadeland, Bodø Nu og Lofot-Tidende. Han har også tidligere erfaring fra Dagens Næringsliv og VG.

Styreleder Jan Arild Tveten er fornøyd med at Storedal har takket ja til å lede Lyngdals Avis i tiden framover.

– Magne er en svært erfaren avismann, og har vært leder i mange norske aviser. Han kan mye om hvordan en lokalavis drives. Han står for redaksjonell kvalitet og kraft, er nyskapende og engasjert og har stor integritet. Han er uten tvil rett person til å lede Lyngdals Avis, sier Tveten.

Har du tips til denne eller andre saker? Kontakt oss på: tips@medier24.no

Powered by Labrador CMS