Andreas Drange Jensen er ansatt som ny videoleder i Haugesunds Avis. Han kommer fra jobben som videoprodusent i Finansavisen.
Han får ansvaret for direktesending og strømming, men skal også være videojournalist og kompetanseperson på huset.
– Jeg er veldig glad for å få Andreas med på laget, og er sikker på at han vil heve videojournalistikken i Haugesunds Avis betydelig, sier ansvarlig redaktør i Haugesunds Avis, Einar Tho.
Drange Jensen forteller at han bestemte seg for å flytte tilbake til Haugesund i vinter.
– Jeg føler meg utrolig heldig. Jeg savnet hjembyen, og kjente jeg trengte å komme nærmere familie og venner. Så dukket denne muligheten opp. Det er ikke hver dag det skjer, sier han.
Han hadde sin første dag allerede lørdag, med direktesending av Sentrumsløpet i Haugesund.
– Jeg gleder meg til å utvikle satsingen, og det er mye potensial. Det er mye som skjer her, både innenfor kultur, næringsliv og sport. Vi skal prøve å sette Haugesund på kartet så godt man kan, sier han.
Har du tips til denne eller andre saker? Kontakt oss på: tips@medier24.no