Asbjørn Myhre, Warner Bros Discovery
Asbjørn Myhre

Asbjørn Myhre slutter i Warner Bros. Discovery

Etter ti år i selskapet blir programlederen frilanser.

Publisert Sist oppdatert

«Mitt femte OL ble også mitt siste for Warner Bros. Discovery. Legg til seks sesonger med Eliteserien, europacup og landskamper, hjemlig håndballiga, ishockey-VM, Tour de France og tennis – lista over gøyale opplevelser og utfordringer er lang», skriver Asbjørn Myhre på LinkedIn.

Nå blir Myhre frilanser fra i sommer, skriver han.

Etter nesten ti år som sportskommentator i TV 2 ble Myhre hentet til Discovery med oppstart i 2016, der han siden har fortsatt som kommentator og programleder. Han har også vært leder for NJ-klubben med 30 medlemmer.

«Etter ti år på samme sted er det nå på tide å bevege seg videre. Selskapet og rettighetsbildet har forandret seg mye, kollegaer har kommet og gått, men sportsavdelingen har hele tiden hatt en sterk kultur med humør og samhold. Hver eneste dag har jeg gledet meg til å gå på jobb. Det er litt av et privilegium».

Powered by Labrador CMS