Har du tips til denne eller andre saker? Kontakt oss på: tips@medier24.no
Bastian Alstad er ny ansvarlig redaktør i Avisa Sør-Trøndelag
Henter nyhetsredaktøren i Nidaros.
Bastian Alstad (32) er ansatt som ny ansvarlig redaktør i Polaris-eide Avisa Sør-Trøndelag på Orkanger.
– Jeg gleder meg veldig til dette, jeg gleder meg til å bli kjent med området og selvfølgelig også med folkene i redaksjonen. Sør-Trøndelag er ei tradisjonsrik avis, som jeg tenker det viktig ivareta sjela til, men som det også blir spennende å videreutvikle, sier Alstad i en pressemelding.
Han kommer fra stillingen som nyhetsredaktør i Nidaros og har tidligere erfaring som ansvarlig redaktør i NT24 og journalist i Namdalsavisa. Alstad har en mastergrad i journalistikk.
– Bastian er en person med klare ambisjoner og et godt utviklet journalistisk instinkt, samtidig som han er relasjonsorientert og en tydelig leder. Vi er svært glade for å få ham med på laget for å utvikle Sør-Trøndelag videre, sier Roar Morset, styreleder i AS Sør-Trøndelag.
Alstad erstatter Anders Morken, som skal over i en annen stilling i redaksjonen. Redaktørskiftet skjer i oktober.