Niklas Kokkinn-Thoresen og Caroline Vagle.

Se og Hør satser på kongelig TV

Lanserer «Se og Hør Royal TV»: – Vi ser at publikum flytter seg til video, sier sjefredaktør Niklas Kokkinn-Thoresen.

Publisert Sist oppdatert

Fredag lanseres «Se og Hør Royal TV», et ukentlig TV-konsept om kongelige, skriver magasinet i en pressemelding.

– Interessen for kongefamilien har aldri vært større, men samtidig har behovet for kritisk og tett dekning aldri vært viktigere. Med «Royal TV» skal vi være først, tettest på og mest usminket, sier sjefredaktør i Se og Hør, Niklas Kokkinn-Thoresen.

Programleder for nysatsingen er Se og Hørs kongeekspert Caroline Vagle.

– Jeg gleder meg enormt til å invitere seerne inn i vårt kongelige univers. Vi skal ta for oss alt fra de dramatiske sakene som ryster de nordiske kongehusene, til de glamorøse og morsomme øyeblikkene. Jeg kan love avsløringer du aldri har hørt før, men også latter, sprell og en god dose med sprudlende stemning, sier Caroline Vagle.

Se og Hør-redaktør Kokkinn-Thoresen er tydelig på at «Royal TV» er en naturlig forlengelse av mediets DNA med en årelang satsing på kongehusdekning.

– Vi ser at publikum flytter seg til video, og vi ønsker å gi dem den samme tabloid-kraften på skjermen som de finner i bladet og på nettet. I et år der spørsmålene rundt monarkiet har vært mange og vanskelige, skal vi tørre å stille de spørsmålene andre kanskje viker unna, samtidig som vi feirer den magien som bare de kongelige kan skape, sier Kokkinn-Thoresen.

Powered by Labrador CMS