Heidi Odde Karstensen står utendørs foran en glassfasade i hvit skjorte.
Heidi Odde Karstensen i Dagens Næringsliv

Heidi Odde Karstensen får ansvar for redaksjonell analyse i DN

Vender tilbake til Dagens Næringsliv.

Publisert Sist oppdatert

Heidi Odde Karstensen er ansatt som ny redaksjonell analyseansvarlig og prosjektleder i Dagens Næringsliv (DN), skriver avisen i en pressemelding.

Karstensen har tidligere vært ansvarlig for sosiale medier i DN, og har de siste fire årene jobbet med det samme i Kreftforeningen. Hun har også tidligere erfaring fra NRK.

– Det føles veldig fint å komme tilbake til Dagens Næringsliv. Jeg har savnet mediebransjen, og DN viser gang på gang at de leverer viktig og solid journalistikk. Jeg gleder meg til å bidra til å utvikle journalistikken videre, sier Karstensen.

Hun blir en del av redaksjonen og skal samarbeide tett med fagmiljøet data og innsikt i DN Media Group.

– Vi ønsker å forstå hvordan vi kan tilby DNs kvalitetsjournalistikk til enda flere lesere. Heidi kjenner oss godt fra før og kommer med nye perspektiver etter noen år utenfor huset. Dette kommer til å styrke journalistikken vår, sier sjefredaktør Janne Johannessen

Powered by Labrador CMS