Story House Egmont og Disney fornyer sitt 75 år lange samarbeid som omfatter 27 europeiske land og utvalgte internasjonale markeder, skriver Egmont i en pressemelding.
Avtalen innebærer at Story House Egmont vil fortsette å utgi magasiner basert på flere kjente merkevarer – deriblant Disneys Donald Duck, Disney-prinsessene, Mikke Mus, Stitch, Ole Brumm og Frost, samt Disney og Pixars Biler og MARVELs Spider-Man.
Fra 2025 vil Story House Egmont utgi alle Disney-franchisemagasinene i Storbritannia.
Det historiske samarbeidet går tilbake til 1948, da Egmont først publiserte Donald Duck-magasinet i Skandinavia
– At vi fornyer avtalen vitner om et gjensidig tillitsforhold og et nært samarbeid på tvers av alle nivåer, med et brennende engasjement for å stadig fornye publikasjonene våre og tilby målgruppejustert innhold som imøtekommer behovene til dagens barn og tegneserieentusiaster, sier Marika Bark, direktør for KIDS-divisjonen i Story House Egmont.
Har du tips til denne eller andre saker? Kontakt oss på: tips@medier24.no