Høyre-leder Erna Solberg, som nå står midt i mediestormen.

Erna Solberg: Positiv til økt innsyn i egne habilitetsvurderinger

Høyre-lederen sier hun er positiv til at det blitt gitt tilgang til mer informasjon rundt sine habilitetsvurderinger, ifølge VG.

Publisert Sist oppdatert

Denne artikkelen er over to år gammel.

Flere medier har blitt nektet innsyn i flere dokumenter knyttet til Erna Solbergs habilitetsvurderinger da hun var statsminister, deriblant VG og NRK.

Det skjer i lys av ektemannens aksjehandler. Høyrelederen skriver til VG at hun stiller seg positiv til at pressen og Stortinget får større tilgang.

– Statsministerens kontor har gitt innsyn i en rekke dokumenter i denne saken. Det er de som har avgjort, og også i fortsettelsen de som må avgjøre hva de gir innsyn i og ikke. Vi sitter ikke lenger på Statsministerens kontor, og har ikke myndighet til å instruere embetsverket, men jeg er positiv til at Statsministerens kontor ser på hvordan de kan gi mer informasjon om min habilitet i ulike sammenhenger, skriver Solberg til VG.

Har du tips til denne eller andre saker? Kontakt oss på: tips@medier24.no

Powered by Labrador CMS