Ragnhild Moen Holø går fra NRK til GD.

Ragnhild Moen Holø blir utviklingsredaktør i GD

Nyhetssjef i NRK får ny jobb i Gudbrandsdølen Dagningen.

Publisert Sist oppdatert

Ragnhild Moen Holø (43) er ansatt som utviklingsredaktør i Gudbrandsdølen Dagningen (GD), skriver avisen i en pressemelding.

– Jeg var ikke på utkikk etter ny jobb og har hatt det veldig fint der jeg er. Men så dukket denne muligheten opp, og den var for bra til å ikke ta sjansen på, sier Holø.

Holø er i dag nyhetssjef i NRK Innlandet, en stilling hun har hatt i tre og et halvt år. Hun flere års erfaring som vaktsjef samme sted og har en bachelor i journalistikk fra Volda i tillegg til å ha tatt masteremne i gravejournalistikk ved Senter for undersøkende journalistikk.

Ansvarlig redaktør Tom Martin Kj. Hartviksen skryter av søkertilfanget til jobben.

– Vi har ønsket oss en utviklingsorientert leder med solid journalistisk bakgrunn. Kompetanse knyttet til teknologi og datastøttet journalistikk, samt kunnskap om video, SoMe og lyd, er også viktig i denne stillingen. Med Ragnhild, som i tillegg er lillehamring med god kjennskap om hele vårt distrikt, får vi alt samlet i én kraftpakke, sier Hartviksen. 

Holø starter i jobben 1. oktober og blir del av redaksjonsledelsen, som i tillegg til Hartviksen, også består av nyhetsredaktør Anne Marie Løkken og frontredaktør Gaute Freng.

Redaktøren sier ansettelsen er viktig for å satse mer på video, podkast, sosiale medier og bruk av kunstig intelligens.

Powered by Labrador CMS