Ida Aaberg Evensen går inn i et ett års vikariat som nyhetssjef på breaking-avdelingen i VG.
– Dette er i hovedsak for å sørge for at vi blir mer plattformuavhengige. Fra mai skal alle breaking-reporterne våre kunne jobbe med både tekst og video, og det skal jeg bidra til at vi lykkes med, sier hun til Medier24.
I tillegg skal Aaberg Evensen bidra til å sikre at VG holder trykket oppe på videoleveranse og planlegge større rigg i breaking-avdelingen.
– Dette er min drømmejobb. Jeg har snart jobbet i VG i ti år og har erfaring som nyhetssjef fra tidligere. Det siste året har jeg hatt ansvar for å lære tekstreporterne våre å lage video, så denne rollen blir en forlengelse av det. Nå skal jeg få jobbe med det jeg brenner mest for, nemlig innovasjon på video, noe som blir veldig gøy! Målet mitt er å bidra til at VG leverer video med overskudd, kvalitet og glimt i øyet.
Har du tips til denne eller andre saker? Kontakt oss på: tips@medier24.no