Jane Throndsen i VG under Medieleder i Bergen
Jane Throndsen, her fra et tidligere år med Medieleder i Bergen.

Jane Throndsen slutter i Schibsted

Gir seg etter 13 år i konsernet.

Publisert Sist oppdatert

Det bekrefter Throndsen, som er konsernets kommunikasjonsdirektør, selv overfor Kampanje.

– Jeg har søkt lykken utenfor Schibsted, og har noe veldig spennende på gang, sier Throndsen til Kampanje.

Throndsen har vært i Schibsted siden 2012 og har tidligere vært pluss- og magasinredaktør i VG før hun ble kommunikasjonsdirektør i Schibsted i fjor sommer. Hun har også tidligere erfaring som journalist og redaktør i Dagbladet.

Kommunikasjonssjef for Schibsted i Norge, Bjørn-Martin Bache Nordby, sier til Kampanje at Throndsen sa opp for noen uker siden.

– Kjenner jeg Jane rett så har hun en god plan. Hun er en utrolig dyktig leder, en god kollega og en fargeklatt. Hun har vært en tydelig stemme også etter at hun gikk over fra VG til kommunikasjon i Schibsted, og hun settes pris på av mange her. Vi ønsker henne alt mulig godt videre, sier Nordby.

Onsdag ble det kjent at Schibsted slår sammen kommunikasjon og samfunnskontakt til et nytt område, som skal ledes av Petra Wikström - som dermed også overtar Throndsens ansvarsområde for kommunikasjon.

Har du tips til denne eller andre saker? Kontakt oss på: tips@medier24.no

Powered by Labrador CMS