Hanne McBride og Tormod Haugstad.

Medier24 informerer:

Tormod Haugstad er ny journalist i Medier24

Den erfarne medielederen var ikke helt ferdig med journalistikken. Nå blir han næringslivsjournalist – i første omgang ut året.

Publisert Sist oppdatert

Tormod Haugstad (70) har jobbet en mannsalder i norsk mediebransje. Mandag hadde han sin første dag som journalist i Medier24.

Haugstad har nær 18 års erfaring fra Teknisk Ukeblad der han har vært sjefredaktør, nyhetsredaktør, redaktør og kommentator. Han var med da Nyhetskanalen startet på 90-tallet og har også lang fartstid i Dagbladet, der han jobbet som journalist, nyhetssjef og sportsredaktør.

Haugstad har også erfaring fra Nationen, Forbrukerbladet Tett På, Memo og flere andre publikasjoner.

– Tormod vil bidra inn i redaksjonen med et verdifullt perspektiv. Hans erfaring fra både tabloidavis, nisjeavis og TV har gitt ham et stort nettverk og god innsikt i en bransje i stadig endring. Hans mange år med medieledelse vil komme hele redaksjonen til gode, sier ansvarlig redaktør i Medier24, Hanne McBride.

Haugstads vikariat varer i første omgang ut året.

– Jeg gleder meg til å jobbe som vikar i noen måneder i Medier24. Jeg har lest nettavisen siden den ble startet for 11 år siden og Medier24 spiller en helt sentral rolle i norsk mediebransje. Ofte uttaler medieledere at norsk presse bør opptre mer kritisk i forhold til hverandre når det er behov for det. Jeg vil gjerne bidra til det, sier Tormod Haugstad.

Powered by Labrador CMS