TV 2s team "Team Iggy" gikk til topps i Medieturneringen i Bergen

TV 2 til topps i Medieturneringen

Mediehuset gikk til topps for fjerde gang. 

Publisert

TV 2 og deres «Team Iggy» stakk av med pokalen under årets Medieturneringen på Møhlenpris i Bergen lørdag. De slo Bergens Tidende i finalen. 10 lag deltok og rundt 100 spillere var i sving.

Det er første gang på fire år at NJ Bergen og NJ Bergen student arrangerer den tradisjonsrike fotballturneringen for mediehusene i bergensområdet. Det skyldes at TV 2 ga seg i turneringen for fire år siden. Team Iggy har vunnet turneringen hele fire ganger.

– Det er kjekt at Medieturneringen er oppe og går igjen. Et vellykket arrangement med masse folk og gode lag, sa en fornøyd firemålsscorer i finalen, Jan-Henrik Børslid under takketalen lørdag kveld.

– Dette var et bra arrangement. Vi var heldige med været, men alle bidro til at dette ble en flott fotballfest. Her må vi takke studentene som sørget for en perfekt kafe, kommunen som lot oss låne bane og TV2 som hjalp med teknisk utstyr. Dette ble så bra at vi har allerede spikret tidspunkt til neste år, sier leder i NJ Bergen, Anders Totland.

Ifølge arrangørene var NRKs lag de store gledesprederne, som tapte det meste på banen, men vant alt rundt.

Har du tips til denne eller andre saker? Kontakt oss på: tips@medier24.no

Powered by Labrador CMS