CEO i Viaplay Group, Jørgen Madsen Lindemann

Viaplay forlenger UEFA-rettigheter i Norden

Viaplay får fire nye år med foballrettigheter.

Publisert

Viaplay Group har forlenget flere av sine UEFA-rettigheter i Norden fram til 2031, melder konsernet i en pressemelding. 

Avtalen gjelder blant annet eksklusive rettigheter til Champions League i Danmark og Europa League samt Conference League i Norge og Finland.

Selskapet opplyser at rettighetene er forlenget med fire år fra høsten 2027 til 2031. Med den nye avtalen beholder Viaplay de eksklusive rettighetene til mennenes UEFA Champions League i Danmark, samtidig som konsernet viderefører eksklusive rettigheter til UEFA Europa League og UEFA Conference League i Norge og Finland.

Ifølge Viaplay betyr avtalen at selskapet fortsatt er den eneste kringkasteren i verden som har vist alle kamper fra UEFA Champions League siden turneringen startet i 1992.

– Vi er svært fornøyde med å ha forlenget vårt partnerskap med UEFA til nesten 40 år med denne fireårige forlengelsen. Vi fortsetter å sikre innhold som er relevant for seerne våre og som samtidig har dokumentert kommersielt potensial. Det gjelder rettighetene vi nå har forlenget, så dette er en god dag. sier konsernsjef Jørgen Madsen Lindemann i pressemeldingen.

Viaplay viser til at rettighetene inngår i en bredere sportsportefølje som blant annet omfatter Premier League, Formel 1, NHL og dansk Superliga.

Powered by Labrador CMS