Anders Fossum og Jon Håkon Slungård får nye roller i Bladet.

Lokalavisa Bladet ansetter nye redaktører

Anders Fossum og Jon Håkon Slungård går inn i nye roller i lokalavisa Bladet.

Publisert Sist oppdatert

Denne artikkelen er over to år gammel.

Lokalavisa Bladet gjør omrokkeringer i organisasjonen og ansetter Jon Håkon Slungård som samfunnsredaktør og Anders Fossum som nyhetsredaktør.

Det melder avisen i en pressemelding.

Fossum kommer fra stillingen som frontsjef i samme avis, og har vært ansatt i Bladet siden 2017.

– Jeg er ydmyk og glad for å få denne muligheten. Bladet har hatt stor digital utvikling de siste årene og jeg ser fram til å være med å løfte produktet ytterligere, sier han.

Slungård går fra rollen som nyhetsredaktør, og får i oppgave som samfunnsredaktør å jobbe spesifikt med den politiske dekningen, samt avisas satsing på streaming.

– Vi har lenge ønsket å satse mer på både den politiske dekningen og streaming og jeg er helt sikker på at Slungård vil løfte Bladets live-sendinger til nye høyder. Jeg føler meg trygg på at disse omrokkeringene vil komme leserne til gode, sier ansvarlig redaktør Linn K. Yttervik.

Powered by Labrador CMS