Nettavisen henter seks nye reportere.

Nettavisen ansetter seks breakingjournalister

– Fortsetter å satse knallhardt på breakingjournalistikken.

Publisert Sist oppdatert

Nettavisen har ansatt seks breakingjournalister, skriver Amedia-avisen i en pressemelding.

  • Anna Jacobsen (28) har vært i Nettavisen siden 2024. Hun har også erfaring fra Adresseavisen og Laagendalsposten.

  • Joakim Midtbø Viland (34) kommer fra VG, Han har også erfaring fra blant annet Drammens Tidende og Aftenposten.

  • Vibeke Malo Johannessen (35) kommer fra Østlandets Blad. Hun har også erfaring fra Vårt Land og Moss Avis

  • Sigbjørn Lægdene Stenvaag (25) har vært i Nettavisen siden 2025. Han har også erfaring fra blant annet Avisa Oslo og Nordlys.

  • Ragna Kristine Sandholt (36) har vært i Nettavisen siden i våres. Hun har også erfaring fra blant annet NRK, TV 2 og Dagbladet.

  • Pontus Egelandsdal (28) kommer fra VG. Han har tidligere jobbet tre år i Nettavisen og har erfaring også fra Dagbladet.

– Nettavisen fortsetter å satse knallhardt på breakingjournalistikken, og jeg er svært fornøyd med at vi nå styrker laget med disse seks dyktige reporterne. De bringer med seg lang og bred erfaring både fra landets største medier og fra Amedia-avisene, og skal sørge for at Nettavisen fortsetter å være nyhetsledende på hendelser i Norge, sier breakingsjef Morten Ørner Karlsen.

Nettavisen sjefredaktør Frode Hansen har varslet en kraftig offensiv, som innebærer en oppbemanning og en hardere satsing på breakingjournalistikken. Tidligere denne uken ansatte de tre utgavesjefer.

Powered by Labrador CMS