NRK-flagg på Marienlyst i Oslo
NRK-flagg

TV 2: Hevdet NRK-journalist fikk hysjpenger: – Spinnvill og latterlig anklage

– Journalister blir ofte møtt med sjikane og usanne påstander dessverre. Dette føyer seg bare inn i rekken, sier journalisten til TV 2.

Publisert Sist oppdatert

En tomt i Bergen er kjernen i en familiestrid som nå er tatt for retten i Hordaland tingrett, skriver TV 2.

Et sakkyndig vitne fortalte i retten onsdag at han ble kontaktet av en person med tilknytning til saken - og at mannen i løpet av samtalen skal ha påstått at en NRK-journalist skal ha mottatt hyspjenger for å unngå medieomtale.

TV 2 skriver at mannen ifølge vitnet skal ha sagt: «Altså, oss imellom, uten at det har vært sagt, så har vi betalt noen hundre tusen tidligere til [journalist], som jobber i NRK. For at det ikke skulle bli noe».

Kanalen skriver videre at mannen som skal ha kommet med uttalelsen nekter for å ha sagt det. Ifølge TV 2 finnes det lydopptak av samtalen.

Journalisten, som TV 2 ikke har navgitt, kaller anklagene helt spinnville og latterlige. TV 2 skriver at det ikke finnes dokumentasjon som underbygger påstanden.

– Journalister blir ofte møtt med sjikane og usanne påstander dessverre. Dette føyer seg bare inn i rekken, sier journalisten til TV 2.

Journalisten jobber ikke lenger i NRK, men i et annet mediehus.

Har du tips til denne eller andre saker? Kontakt oss på: tips@medier24.no

Powered by Labrador CMS