Fra venstre: Kaja Skråmm, Sofie Brændshøi, Miriam Vistnes Mæstad, Alexandra Kristoffersen, Ingvild Marie Svardal, Petter Stensås, Eir Lynghammar, Mari Alette jensen, Sofie Beisland, Samar Nouri og Anna Trones. Ikke alle var tilstede da bildet ble tatt.

– Jeg har aldri sett et bedre vikarkorps i Romerikes Blad

Dette er sommervikarene i Norges største lokalavis.

Publisert

Gjennom sommeren presenterer Medier24, tradisjonen tro, sommervikarene som holder hjulene i gang i redaksjonene rundt om i landet.

Romerikes Blad (RB) har totalt hatt 13 vikarer innom redaksjonen i løpet av sommeren - noen i kortere perioder

– Jeg har aldri sett et bedre vikarkorps i Romerikes Blad. De har imponert både med idéutvikling og kvalitet. Vikarenes bidrag har gitt Romerikes Blad en meget god sommer, sier nyhetsredaktør Rune Bernhus.

Flere av vikarene er kjent i redaksjonen fra før, fra tidligere sommervikariater eller som tilkallingsvikarer.

– Samtidig har vi nå fått testet flere nye talenter. De fleste har en tilknytning til Romerike fra før, og det er viktig for oss, sier Bernhus.

RBs sommervikarer:

  • Alexandra Kristoffersen (22), journaliststudent i Volda.
  • Anna Trones (21), ferdigutdannet journalist fra OsloMet.
  • Eir Lynghammar (21), journaliststudent ved Universitetet i Stavanger.
  • Ingvild Marie Svardal (20), journaliststudent i Volda.
  • Kaja Skråmm (26), ferdigutdannet journalist fra OsloMet.
  • Kasper Ellingsen (22), student ved Høyskolen Kristiania.
  • Mari Alette Jenssen (20), journaliststudent ved Universitetet i Bergen. 
  • Miriam Vistnes Mæstad (22), ferdigutdannet fra Volda.
  • Petter Stensås (23), ferdig med mastergrad i statsvitenskap.
  • Samar Nouri (23), ferdigutdannet journalist fra OsloMet.
  • Sofie Brændshøi (22) ferdigutdannet journalist fra OsloMet.
  • Sofie Hustad (28), studerer på OsloMet.
  • Sofie Beisland (22), ferdigutdannet fra Volda. 

Har du tips til denne eller andre saker? Kontakt oss på: tips@medier24.no

Powered by Labrador CMS