Gustaf Eriksson, konserndirektør for abonnement i Amedia

Øker prisen på +Alt: – Var på tide

Amedia kan håve inn millioner ekstra hver måned etter å ha økt prisen. 

Publisert Sist oppdatert

Amedia har økt prisen på sitt +Alt abonnement med 16 prosent, fra 299 kroner til 349, bekrefter konserndirektør for abonnement, Gustaf Eriksson.

– Grunnen er så enkel som at det er to år siden sist, og det var på tide med en økning, og det er i tråd med markedet, sier Eriksson til Medier24.

– 300 kroner er en tøff grense, derfor har vi holdt igjen lenge på den, men nå var det på tide, legger han til.

Prisøkningen gjelder for abonnementet med e-avis, og inkluderer også Amedia sine partneraviser.

 For Amedias egne aviser er det snakk om over 300.000 +Alt abonnenter, som vil gi en økt månedlig omsetning på over 15 millioner kroner.

– Vi har vært opptatt av at +Alt er en suksess, og at det er kjernen i våre abonnement. Derfor har vi også ventet ekstra lenge med å øke prisen på det. Men vi har gjort grundig research i forkant, og vi ser at markedet har tatt i mot dette bra.

I tillegg til å ha hatt kraftig økning i antall +Alt abonnenter de siste årene, har Amedia også rullet ut løsningen i Sverige, under navnet +Allt.

Nyhetsdirektør Markus Rask Jensen har tidligere uttalt at de også ser på mulighetene for å få til noe lignende i de nyervervede avisene i Danmark.

Har du tips til denne eller andre saker? Kontakt oss på: tips@medier24.no

Powered by Labrador CMS