Mann i dress poserer foran et moderne kontorbygg utendørs.
Anders Krab-Johansen, konsernsjef i Berlingske Media.

Rekordår for Amedias danske flaggskip

Det går godt for det danske konsernet i sitt første regnskapsår under norske eiere.

Publisert Sist oppdatert

Berlingske Media økte omsetningen til 647 millioner danske kroner i 2025 – opp fra 621 millioner året før – i det første fulle årsregnskapet etter Amedia-oppkjøpet.

Det danske konsernet leverte et overskudd (EBITDA) på 94,6 millioner koner, det beste resultatet siden 2019, ifølge en pressemelding.

Veksten drives særlig av digitale abonnement og digitale annonseinntekter, ifølge konsernet

– Nøkkelen for alle husets fire medier er at de hver for seg leverer uunnværlig journalistikk til hver sin målgruppe. Jeg er stolt over at våre medier leverer troverdig journalistikk i formater kundene våre setter pris på. Det lønner seg, som man kan se fra årsregnskapet, sier Anders Krab-Johansen, konsernsjef og utgiver i Berlingske Media.

Berlingske Media består av de fire avisene Berlingske, Weekendavisen, B.T. og Euroinvestor.

Både Berlingske og Weekendavisen skal ha landet på et stabilt overskudd og en stigende digital omsetning, ifølge konsernet.

Regnskapstallene for avisene er ikke offentliggjort.

B.T. skal ifølge konsernet ha snudd driftsunderskuddet fra 2024 til overskudd, takket være stigende omsetning.

Euroinvestors tall er ikke nevnt utover at de «sammen med B.T. bidrar til at Berlingske Media samlet sett er en enda sunnere forretning».

I desember 2024 ble konsernet solgt til norske Amedia, etter nesten ti års eierskap av belgiske DPG Media.

Amedia har siden fortsatt sin ekspansjon i Danmark ved å inngå et strategisk samarbeid mellom Amedia, Berlingske Media og lokalaviskonsernet JFM, som blant annet inkluderer krysseierskap.

De nye eierne har bidratt med ressurser og faglig støtte som Berlingske Media bedre rustet digitalt, ifølge pressemeldingen.

Powered by Labrador CMS