DN Media Group ansetter Morten Langfeldt Dahlback som ny produktsjef for redaksjonell KI. Det melder de i en pressemelding tirsdag.
Han forlater dermed Faktisk, der han har vært teknologisjef.
– Når vi ansetter ser vi etter mennesker som forstår flere sider av virksomheten. Morten har en unik kombinasjon av teknologisk kompetanse, redaksjonell erfaring og produktforståelse som passer perfekt for å lede denne satsningen, sier Head of Product i DN Media Group, Lena Beate Hamborg Pedersen.
Rollen skal lede utviklingen av KI-drevne verktøy som støtter journalistikken og effektiviserer arbeidsflyten i redaksjonen.
Janne Johannessen, sjefredaktør i Dagens Næringsliv, ser frem til å få et tverrfaglig team som skal jobbe med redaksjonell bruk av kunstig intelligens.
– Vi ser et enormt potensial i hvordan kunstig intelligens kan styrke DN-journalistikken og særlig undersøkende metodearbeid. Morten Dahlback er en meget ambisiøs og kvalitetsbevisst type og har den helt riktige bakgrunnen for å lede det nye tverrfaglige produktteamet vårt, sier hun.
Har du tips til denne eller andre saker? Kontakt oss på: tips@medier24.no