Ezra Eeman er strategi- og innovasjonsdirektør i nederlandske NPO, tilsvarende NRK i Norge.
Ezra Eeman.

Ezra Eeman blir internasjonal KI-general

Blir WAN-IFRAs nye direktør for kunstig intelligens i mediene.

Publisert

WAN-IFRA ansetter Ezra Eeman som direktør for kunstig intelligens i mediebransjen, skriver den internasjonale medieorganisasjonen i en pressemelding.

Den nye rollen skal styrke støtten til nyhetspublisister som vil ta i bruk kunstig intelligens.

Eeman kommer fra stillingen som direktør for strategi og innovasjon hos den nederlandske allmennkringkasteren NPO, og har de siste årene vært strategisk rådgiver for WAN-IFRAs KI-initiativ.

Ezra er en av de mest respekterte stemmene om KI i den globale nyhetsindustrien, sier Stig Ørskov, administrerende direktør i WAN-IFRA.

I sin nye rolle skal Eeman lede WAN-IFRAs KI-strategi og programutvikling. Han får ansvar for blant annet lederutdanning, forskning, rådgivning, strategiske partnerskap og nye tiltak for å akselerere innføringen av KI.

Utfordringen for utgivere er ikke lenger om de skal ta i bruk KI, men hvordan de kan gjøre det på en måte som styrker journalistikken, bygger tillit og skaper bærekraftig forretningsverdi, sier Eeman.

Ezra Eeman tiltrer stillingen som 1. oktober.

WAN-IFRA, eller «the World Association of News Publishers», er en global organisasjon for pressen som består av over 3.000 medie- og teknologiselskaper og 60 presseorgansiasjoner.

Totalt oppgir de å representere 18.000 publikasjoner i 120 land.

For ordens skyld: Stig Ørskov er tidligere konsernsjef i JP/Politikens Hus, som er øverste eier av Medier24.

Powered by Labrador CMS