– Jeg er utrolig heldig som får jobbe videre med såpass fine og flinke folk, skriver Matheo Dolva i en E-post til Medier24.
Han har nå fått fast jobb som journalist i NRK Finnmark.
Dolva har jobbet i NRK Finnmark siden februrar 2024. Før det har han erfaring fra flere andre deler av NRK og lokal presse.
Tidligere har han blant annet jobbet med Supernytt i NRK, hatt oppdrag for NRK i Porsgrunn, og vært frilanser i Telemarksavisa.
Nå ser han fram til å fortsette karrieren som journalist i fast stilling.
– I NRK Finnmark har jeg allerede fått muligheten til å utvikle meg som journalist, produsent og programleder- og nå gleder jeg meg til å få enda flere erfaringer i Norges nordligste fylke, sier Dolva.
I en tidligere versjon av saken sto det at Dolva har jobbet i NRK Finnmark siden høsten 2024 - det riktige er at han startet i februar 2024.
Har du tips til denne eller andre saker? Kontakt oss på: tips@medier24.no