Jan Moberg var publisher i Teknisk Ukeblad inntil 14. mars 2024. Det siste halvannet året har han jobbet som teknologiredaktør.

Jan Moberg slutter i Teknisk Ukeblad

Tidligere ansvarlig redaktør og administrerende direktør, Jan M. Moberg, har sagt opp sin stilling i Teknisk Ukeblad.

Publisert Sist oppdatert

Jan Moberg har jobbet i Teknisk Ukeblad i 16 år og var inntil mars i fjor ansvarlig redaktør og administrerende direktør.

– Etter noen måneder i tenkeboksen har jeg bestemt meg for å slutte i TU Media. Mitt ønske om å gjøre noe annet har vokst over tid. Jeg rekker jo «en karriere til». Hva jeg ender opp med å gjøre, er ennå ikke klart, skriver han i en epost til de ansatte.

Han har kommet til enighet med nåværende TU-sjef, Kristina Fritsvold Nilsen, om en sluttavtale og har sin siste arbeidsdag 20. februar. 

Etter at han sluttet som ansvarlig redaktør har Moberg jobbet som teknologiredaktør, skrevet kommentarer og drevet podkasten «Teknisk sett». I flere år drev han denne sammen med redaksjonens eneste sivilingeniør, Odd Richard Valmot. Podkasten har fokus på ny teknologi og innovasjon i teknologibedrifter og har rundt 620 utgaver.

– En hovedoppgave i de kommende ukene er å bidra til kontinuitet og en god overlevering av podkasten, skriver Jan Moberg i sin epost til ansatte.

For ordens skyld: Medier24-journalist Tormod Haugstad var ansatt i Teknisk Ukeblad fram til 30. juni i år og har tidligere jobbet under Moberg.

Har du tips til denne eller andre saker? Kontakt oss på: tips@medier24.no

Powered by Labrador CMS