TV 2-konsernet omsatte for 7,7 milliarder kroner i 2025, opp fra 7,4 milliarder kroner året før, skriver konsernet i en pressemelding.
Det justerte driftsresultatet økte til 531 millioner kroner, fra 425 millioner kroner i 2024. Ifølge selskapet skyldes utviklingen blant annet økte resultatbidrag fra RiksTV og andre datterselskap, samt effekter fra salg av et datterselskap og vekst for strømmetjenesten TV 2 Play.
– Jeg er glad for at vi i 2025 klarer å levere som allmennkringkaster i et krevende mediemarked. Strategien vår fungerer. Vi investerer i innhold som samler det norske folk, vi vokser på TV 2 Play – samtidig tar vi også nødvendige grep for å sikre et robust TV 2. Dette hadde ikke vært mulig uten laginnsatsen fra alle i TV 2, som hver dag står i krevende endringer og tøffe prioriteringer for at vi skal nå målene våre, sier Olav T. Sandnes, sjefredaktør og administrerende direktør i TV 2.
TV 2 Play hadde ifølge selskapet også vekst i både seertid og abonnenter i 2025. Totalt har mer enn 2,1 millioner husstander nå tilgang til strømmetjenesten. I løpet av året samlet TV 2 mer enn én million seere i snitt ved 35 ulike anledninger, blant annet med programmer som «Norges dummeste» og dramaserien «Nepobaby».
– Når ansatte i TV 2 går inn døra på jobben, går de inn i en global konkurranse. Vi opererer i et marked der tek-gigantene tar en stadig større bit av det norske annonsemarkedet og der kunstig intelligens endrer medieøkonomien raskt. Da blir det bare enda viktigere å bygge sterke norske mediehus med norsk innhold, journalistisk kraft og en tett relasjon til publikum, sier Sandnes.
Har du tips til denne eller andre saker? Kontakt oss på: tips@medier24.no