Illustrasjonsbilde.

Disse 68 vil bli leder for NRKs strategiavdeling

NRK-sjef og First House-partner vil ha jobben. Se hvem som har søkt.

Publisert

68 personer har søkt jobben som leder for Strategiavdelingen i NRK: 37 menn, 26 kvinner og 5 uten oppgitt kjønn.

Fem søkere er unntatt offentlighet og seks kandidater har trukket seg.

Blant søkerne finner vi flere profilerte navn, blant andre NRKs musikksjef Mats Borch Bugge, First House-partner Jarle Nakken (tidligere sjef for innholdsstrategi og programredaktør i TV 2) og tidligere Medier24-redaktør Cornelia Kristiansen.

Rollen har ansvar for å «sikre at NRK setter en ambisiøs langsiktig retning med tydelige strategiske valg og prioriteringer», skriver NRK i utlysningen.

Stillingen rapporterer til divisjonsdirektør Jørgen Heid og inngår i direktørens ledergruppe. Den innebærer personalansvar for egen ledergruppe og er del av NRKs utvidede ledelse.

NRK er fortsatt i prosessen med en større omorganisering av strategi og medie–divisjonen, som medfører store endringer i både struktur og lederroller. Flere nyopprettede nøkkelroller er lyst ut.

For ordens skyld: Nyhetsredaktør Martin Fjellheim jobbet under Cornelia Kristiansen i 2023 og fram til hun sluttet i mai 2024.

Powered by Labrador CMS